Brno do roku 1900

Brno bylo až do konce 19. století pod nadvládou kovenantu Invictus. Knížetem se stal kolem roku 1700 bývalý generál, nyní Ventrue, Jean Louis Raduit de Souches, který město ještě jako smrtelník ubránil. Jeho Sir si nemohl vybrat nikoho lepšího, protože de Souches provedl Brno přes několik staletí.
Micméně mnohé intriky způsobily že de Souches byl sesazen a poslán do Francie. Na jeho místo byl dosazen František Rusek, bývalý brněnský šerif.
Ve stejnou dobu se ztratili na Špilberku dva Rodní.
Rusek nechal celé místo pečlivě prohledat, ale nic nenašli. A tehdy se s ním spojila Olga Irinovna, nosferatu Yaggelita a nabídla mu, že když jim povolí vstup do města, vyšetří to. Rusek znal mystickou sílu tohoto klanu a přístup jim povolil.
A tím se sem dostal Kult Čarodějnice.
Irinovna na problému opravdu pracovala, ale informace zůstávaly uvnitř jejího klanu.
V průběhu let Rusek zistil, že ztratil kontrolu nad městem a pokusil se ji získat silou... a nikdy jej už nikdo nenašel.
Benevolence Kultu byla tařka bez hranic a bezvládí se brzy projevilo. Brno se stalo nebezpečným. Neopatrný pokus Irinovny vedl k její konečné smrti a otevření Clony. Město během druhé světové války bylo zahlceno spirity.
Vlkodlačí smečky zavětřily loviště a stáhly se do Brna. Na obloze nad Brnem se honily stíhače lidských armád a v tmavých ulicích bojovali Zavržení s nebezpečím zpoza Clony.
Zavržení přišli zabíjet Spirity a Čistí... přišli zabíjet Zavržené.
Válka propukla a upíři, kteří tu žili, do ní byli zataženi.
Zemřel Babinský, zničen v kanálech pod Brnem. Zničeni byli také František Napp, který se pokusil Clonu uzavřít na vlastní pěst svojí silou Pravé víry i Alois Štorm a Karel Absolon.
Za cenu strašlivých ztrát a s pomocí několika upírů dokázala Smečka Zavržených Clonu zacelit.
Jediný přeživší upír odešel a zbytky smečky zamířily jinam.
Na Brno byla uvalena kletba a žádný Rodný o ně nestál. Ani smečky Zavržených se k tomuto městu nepřibližovaly.
Bylo to Tabu.

ZPĚT