Gangrel

GANGREL

Primitivní, drsní a divocí. Ztělesňují mýty o upírech, kteří se umí měnit v mlhu, vlky a netopýry. Věří se, že klan Gangrel je velice starý, ale to se dá díky jejich zvířeckosti a neochotě psát svou historii jen těžko doložit. Záznamů o nich je všeobecně málo.
Historikové se domnívají, že kořeny klanu jsou ve Skandinávii, odkud se posunuli do Východní Evropy, kde posléze přišli do styku s členy Kamarilly - prvním známým společenství nemrtvých. Jak se posouvaly hranice Římské říše, posouvala se i Kamarilla a Gangrelové s nimi. Jako takoví jsou Gangrelové často vnímáni jako pionýři, žijící tam, kde později vzniknou panství nebo jako mrchožrouti, držící se dávno zaniklých panství a odmítající vzdát se svého teritoria.

Přezdívka: Divoši

Vzhled: Archetypální Divoch se sotva bude zajímat o svůj vzhled, přesto si většina uvědomuje potřebu splynout a nevyplašit svou kořist. Jako pravidlo, Gangrelové dávají přednost funkci před formou a málokdy jsou přistiženi v jakémkoliv oblečení, které by jen sebemenším náznakem omezovalo volnost pohybů. Díky své klanové divokosti si musí vždy dávat dobrý pozor, jak tím působí na ostatní.

Organizace: Gangrelové jsou pravděpodobni ti nejméně organizovaní ze všech klanů. Nemajíé žádnou klanovou hierarchii a naprosto je nezajímá jakákoliv struktura nebo nedejbože aktivita uvnitř klanu. Jediné, co jsou schopni překousnout, je svolání Shromáždění. To mívá dva účely. První, Gangrelové se mohou potkat s ostatními z klanu a nasdílet s nimi novinky. Druhý, Shromáždění může fungovat jako určitý druh fóra, kde se otevřeně probírají případné rozepře uvnitř klanu. Předtím, než se tohle začalo praktikovat, klan často trpěl tím, že na sobě členové vylévali svůj vztek bez jakéhokoliv omezení. Pak začali praktikovat probírání sporů na společných setkáních před primogenem a priscusem, kde mohli rozepři (nebo případný boj) kontrolovat obě strany zůčastněných. S tímto opatřením začal klan postupně více spolupracovat a omezilo se zabíjení uvnitř klanu. Většina sporů se teď zastaví ještě před finální smrtí.

Názory:
Daeva - Hezouni a fifleny jak si jen lze představit, ale jste nám podobní víc, než si dokážete představit.
Mekhet - V pohodě, jen zůstaňte schovaní.
Nosferatu - Důkaz, že ne všichni Rodní jsou stořeni stejně. Něktří jsou kurva víc děsiví, než ostatní.
Ventrue - Chčiju krev na jejich boty a nosím jejich kůži jako trofej.
Vlkodlaci - Příště až si budete myslet, že jste hovno, ukážu vám jednoho z těchhle a provždy si to vysvětlíme.
Mágové - Pod tou maskou moci se přece jen skrývá lidská tvář. Měkká a šťavnatá.
Lidi - Pohybují se ve stádu, takže nikdy nezapomeňte, čím jsou pro nás, vlky.

ZPĚT