Mekhet

MEKHET

Mekhetové jsou rychlí, diskrétní a moudří. Legendy, popisující upíry skrývající se ve stínech a tajně se krmící na obětech, a také zkazky odhalující tajemství, které by neměl znát nikdo, krom jejich držitelů, hovoří nejspíše právě o Mekhetských aktivitách.
Někteří z upírské společnosti nejstarších známých Rodných jsou členové tohoto klanu, přestože většina z nich přečkává čas pohroužením do chladného spánku známého jako torpor. Zatímco většina z nich je náchylná k osamělosti, někteří cestovali s armádami smrtelníků a jsou dokonce podezříváni, že formovali své vlastní frakce nemrtvých bojovníků. Stejně jako u ostatních klanů, není ani o zakladateli klanu Mekhet známo nic bližšího. Mnoho příběhů vyobrazuje osamělé Mekhetské kultovní vůdce nebo pány škol pro neviditelné vojáky, takže klan může mít své základy až v dobách faraónů nebo panovníků-filozofů Starověkého Egypta či Antického světa.
Jméno Mekhet je egyptské slovo označující amulet.
Obchod mezi Řeky a později Římany jdou ruku v ruce s legendárními cestami členů tohoto klanu, stejně jako s nimi jde jejich utvářející se role v Kamarille. Od té doby Mekhetové cestovali kamkoli padaly stíny, kde ležely nějaké taje a kde ostatní Rodní potřebovali jejich rady.

Přezdívka: Stíny

Vzhled: Ze všech klanů jsou Mekhet ti nejméně uniformovaní tím, jak působí na ostatní. Někteří jsou ukázkové příklady klanového archetypu a nosí černé oblečení běžného stylu, aby snáze zapadli do okolí. Jiní si vybírají z oblíbených módních stylů smrtelníků a pokouší se splynout s davem a tím se vyhnout pozornosti jednotlivce. Tento postup je běžný pro Mekhety, kteří se pohybují v nějaké konkrétní subkultuře. Stávají se tak ikonickým, nicméně málokdy nápadným příkladem stylu dané skupiny.

Organizace: Ačkoliv Mekhet nepatří k těm nejorganizovanějším z klanů, přesto má nějakou strukturu. Většina z ní spadá do různých krevních linií, které jsou obecně mnohem méně nezávislé, než to bývá u ostatních klanů. Nicméně existuje nějaká struktura i napříč klanem. Navíc mimo primogena, v každém městě, kde se klan vyskytuje v silné míře, prokazují Stíny, co se týká klanových záležitostí, větší úctu priscusovi - zvlášť, pokud je známý pro svou moudrost - než bývá obvyklé v jiných klanech.

Názory:
Gangrel - Vznešení svým vlastním způsobem, ale bohužel odloučeni od svých kořenů.
Daeva - Bezmyšlenkovitě zničili vše, čím kdy byli a beze studu se vysmívají všemu, čím jsou teď.
Nosferatu - Bratři v temnotě - ale dejte pozor na sourozeneckou rivalitu.
Ventrue - Skvělá společnost, dokud jednoho z vás okolnosti nepostaví do lepší pozice, pak se stávají velice netolerantními.
Vlkodlaci - Předpokládám, že je v nich víc, než jen zvířecí divokost, které býváme svědky.
Mágové - Jsou některá tajemství, která ani Rodní nemohou znát a přesto je mágové nesou s takovou grácií.
Lidi - Dívám se na ně takové, jací jsou: zdroj naší potravy a prokletí naší existence.

ZPĚT