Ventrue

VENTRUE

Ventrue jsou vznešení, panovační a aristokratičtí. K tomuto klanu patří upíři od východoevropských vládců hor, přes šlechtice až po současné tuneláře.
Ventrue je překvapivě považován za nejmladší z klanů, protože téměř určitě vznikl v samotném Římě, nejspíše souběžně se vznikem Kamarilly. Ačkoli je jejich minulost relativně krátká (z pohledu upírů), je velice významná, protože Ventrue jsou stvořeni, aby vládli. Ačkoli si jméno prvního Ventrue nikdo nepamatuje, různé verze upíří historie vznik klanu, který byl dříve považován za kovenant, připisují jediné upírce. Temnější verze historie naznačuje, že tato Rodná nebyla první z linie Ventrue, ale že pozřela duši svého vlastního otce a tím založila novou pokrevní linii, která později povýšila na řádný klan.
Jak lze předpokládat, Ventrue byli (a do značné míry stále jsou) v Evropě nejsilnějším klanem, odkud se pak rozšířili do Severní a Střední Ameriky. Jejich přítomnost na jiných místech světa je relativně zanedbatelná.

Přezdívka: Lordi

Vzhled: Ventrue si často osvojují konzervativní, nízkoprofilový vzhled, který vyjadřuje vysoký status, aniž by byl křiklavý. Mladí Lordi, občas upřednostňují "fajnový" vzhled, nadčasový business oblek nebo (pokud jde o ženy) elegantní róby, případně kostýmky s decentními šperky. Starší Ventrue si mohou zachovávat módu starých časů, alespoň ve vlastních útočištích, a na veřejnosti budou mít stejně sklon vypadat archaicky. Dokonce i maldí rebelové nosí své pobité kožené bundy jako uniformu, potvrzující tak svou dominanci. Lord se rád obklopuje dalšímy projevy bohatství a statusu od velkých luxusních aut v garáži po vinný sklep plný starých ročníků, které nebude mít už nikdy šanci vychutnat.

Organizace: Lordi sledují své linie krve a závazky pomocí staromódní sítě, která se táhne skrz generace, krevní linie a kontinenty. Slušný Ventrue zná předky svých společníků, jejich potomky, spojence, nepřátele a Rodné, kterým dluží službu nebo naopak oni dluží jim (a to i tehdy, kdyz mohou být informace staletí stará). Dva Ventrue spolu často porovnávají rodokmeny a známosti, když se poprvé potkají. Tím mohou nastavit svůj status a vztah uvnitř klanu.
Ventrue také berou velice vážně klanové úřady. Vůdci se pak snaží často svolávat měsíční klanové schůze bez ohledu na kovenant. Lordi využívají tyto schůze jako příležitost k chvástání, posuzování soutěží, uzavírání dohod a plísnění těch z klanu, kteří vykazují příliš nízké ambice. Koneckonců, Ventrue mají pověst pro držení moci železnou pěstí. Nikdo nechce, aby si ostatní Rodní mysleli, že některý z Lordů příliš změkl.

Názory:
Gangrel - Zatoulaní psi s ostrými tesáky. Trénujte je, pokud můžete.
Daeva - Naši jediní skuteční rivalové. Sledujte je tak dobře, jako byste sledovali smrtící zmiji.
Mekhet - Poznejte jejich moudrost, ale ujistěte se, že dobře ví, kde je jejich místo.
Nosferatu - Co to bylo, co řekl Machiavelli o lásce a strachu?
Vlkodlaci - Nemůžete jejich království vládnout o nic víc, než jste schopni vládnout blesku. Jednejte s nimi opatrně - nebo se jim vyhněte, pokud chcete uzřít další noc.
Mágové - Nesnažte se porozumět jejich schopnostem. Nemůžete. Nepoužívejte své schopnosti proti nim. Jejich pomsta, pokud selžete, bude strašlivá. Jejich strachy a touhy, jakékoliv jsou, zůstávají lidské - a proto je můžete ohýbat podle své vůle.
Lidi - Vládněte jim, použijte je, krmte se na nich beze studu. Jsou zrozeni k tomu, aby sloužili a trpěli a nikdy nevěděli proč.

ZPĚT