Životopis

Jméno za života: Franta Písek
Jméno, které užíváš nyní: Alkáč
Humanita: minimálně 5, ale určitě ne 8 a víc
Známí: upír Jindra

Co jsi dělal za života:
Narozen: V brně 1840 v měšťanské rodině na Starém Brně. Od mládí spíš výtržník, se svými bratry občas něco ukradli, aby se rodina uživila. Jeden z jeho bratrů zemřel a druhý skončil ve vězení. On sám se později přidal do party, která pracovala pro muže, kterého viděl až po několika letech. Vymáhal pro něj dluhy, občas něco ukradli na objednávku.
Zkusili jej později vydírat, ale nevyšlo jim to. V uličkách Husovic většina z nich zemřela při zásahu drábů.
Franta s tama vyváznul a rozhodl se, že se pomstí. Chtěl obchodníka zabít, ale i když pronikl strážemi do jeho domu a probodl muži krk, pomsty nedosáhl. Až do své smrti si bude pamatovat ty rudé oči, které se mu doslova vpálily do duše...

Jak jsi se proměnil:
Ventrue, kterého napadnul, jej nezabil, ale vytvořil z něj ghoula. Dal mu svou krev a posílil jej nad možnosti smrtelníků. Nebyla to náhoda, že unikl drábům z pasti, upír jej sledoval již déle a potřeboval někoho, kdo by zastupoval jeho zájmy... a současně se vyznal v podsvětí a byl rváč. Za jeho služby mu slíbil nesmrtelnost. Přes padesát let mu Franta sloužil a to ne jen v Brně. Procestoval Rakousko Uhersko a společně ještě s Jindrou Lízálkem, druhým ghoulem, zastupovali obchodní zájmy svého pána. Jeho obchod byl hodně o pašování a drogách. Zatímco Jindra jednal přímo se svým vrozeným šarmem, Franta dělal tu špinavou práci.
První světová válka měla dopad i na upíry a mnoho smrtelných sužebníků pro ně zemřelo. I Franta. Ale Ventrue splnil to, co slíbil a přivedl Frantu k neživotu. Ale dále svému pánu musel sloužit. Ale pronikl mnohem hlouběji do tajů světa kolem něj. I nadále plnil roli prostředníka, zatímco jeho pán dal neživot i Jindrovi a zmizel ze scény.

Život v neživotě:
Oba bývalí ghoulové byli stále vázáni plnit příkaz svého pána, ale vůli mají svobodnou.
Uvedomují si, že mu jsou vázáni poslušností, ale během let hledají způsob, jak pouto přerušit a zbavit se jeho nadvlády. Jejich cesty se rozdělily a zatímco Franta zůstal nakonec v Praze, Jindra zmizel do Vídně. Býval7 výtržník a rváč spravuje dále majetky svého pána.
Třikrát týdně chodí do hospod které už zná dlouhé roky. Sedává sám a vzpomíná a ztrácí se v minulosti...
Rád by se vrátil do Brna, ale kdoví proč je tam zakázaný vstup pro Rodné. Zatím dělá to, co umí, neustále udržuje podvědomí o tepu města, slyší a naslouchá.